O NAS

STATUT KOŁA

ZARZĄD KOŁA

CZŁONKOWIE KOŁA

OPIEKUN NAUKOWY KOŁA

DZIAŁALNOŚĆ

KONTAKT

ARCHIWUM


KONTAKT

Koło Naukowe Studentów Turystyki Krajów Biblijnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

e-mail: koloturystykauksw@gmail.com

Opiekun Naukowy Koła

dr hab. Barbara Strzałkowska

Kontakt

KOŁO NAUKOWE STUDENTÓW TURYSTYKI KRAJÓW BIBLIJNYCH

Koło Naukowe Studentów Turystyki Krajów Biblijnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczęło swoją działalność w październiku 2010 roku. Opiekę nad Kołem sprawuje dr Barbara Strzałkowska. Celem Koła jest pogłębianie wiedzy z zakresu historii, kultury, religii, obyczajowości tego rejonu świata, który stanowił kontekst wydarzeń biblijnych, a także powstawania i redakcji Pisma Świętego. Chodzi tu zarówno o szeroko pojęty Bliski Wschód, jak i basen Morza Śródziemnego. Ziemie Starego i Nowego Testamentu.

Członkowie Koła nie tylko pogłębiają swoją wiedzę na temat krajów biblijnych, również w ich wymiarze współczesnym, politycznym, ale także nabierają umiejętności niezbędnych do pracy przy organizacji ruchu turystycznego i pielgrzymkowego w tym rejonie świata. Koło przygotowuje studentów do pracy naukowej i badawczej. Organizujemy spotkania otwarte z zaproszonymi gośćmi, wyjazdy naukowe, w Polsce i Europie, na Bliskim Wschodzie.

***

 Zapraszamy do naszego Koła wszystkich studentów i doktorantów UKSW, którzy chcieliby pogłębić i poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów biblijnych.

Dołącz do nas!

okladka 1

okladka 2

W roku akademickim 2013/2014 ukazała się książka “Wybrane artefakty czasów biblijnych w Muzeum Brytyjskim”, pod redakcją dr Barbary Strzałkowskiej. Książka to zbiór artykułów studentów należących do naszego Koła Naukowego.

Zebrane w tym tomie teksty są owocem wyprawy naukowej do Londynu, która miała miejsce w dniach 23-26 maja 2013 r., pod opieką ks. dr. Mirosława Mejznera SAC (relacja z tego wydarzenia: TUTAJ).

okladka-1

okladka-2

Jest dostępna druga książka studentów Turystyki Krajów Biblijnych w serii “Artefakty czasów biblijnych” pod red. dr Barbary Strzałkowskiej. Pierwszy – dotyczył zabytków starożytnych w Muzeum Brytyjskim, drugi – poświęcony jest artefaktom czasów biblijnych w paryskim Luwrze.

Zapraszamy do lektury!!!

 

***
Zainteresowanych nabyciem książki prosimy o kontakt na adres mailowy Koła Naukowego TKB.

***

TRZECI TOM – O MUZEACH BERLIŃSKICH – JEST W TRAKCIE OPRACOWANIA!


resized_20161129_095728

 

Archiwalne spotkania i działalność Koła…