Konferencja szkoleniowa z zakresu bezpieczeństwa – relacja

W dniu 22 czerwca 2023 roku w naszym Uniwersytecie miała miejsce konferencja szkoleniowa podmiotów kościelnych, przewodników i biur podróży w zakresie:

1.    Bezpieczeństwo podczas pielgrzymek i wyjazdów zagranicznych.
2.    Grupa pielgrzymkowa na lotnisku (m.in. współpraca z kapelaniami lotniskowymi).

Szkolenie organizowała Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki  i Pielgrzymek, Chrześcijańska Turystyka Religijna UKSW wraz z Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Pułkownikowi Grzegorzowi Grzegorskiemu, Dyrektorowi Centrum Prewencji Terrorystycznej, który wraz z Panem Podpułkownikiem Arturem Sybickim przeprowadzili szkolenie dot. bezpieczeństwa. Dziękujemy również Ks. Dr. Michałowi Płoszajskiemu za ważne wskazówki dotyczące współpracy w kapelaniami lotniskowymi.

W konferencja szkoleniowej wzięło udział ponad 80 osób z całej Polski. Uczestnicy na koniec otrzymali certyfikaty.

Szkolenie było odpowiedzią na aktualne wyzwania, jakie pojawiają się obszarze organizacji ruchu pielgrzymkowego, zarówno w tym, co dotyczy obszaru bezpieczeństwa, jak i współpracy z kapelaniami lotniskowymi.