ChTR – laureatem certyfikatu “Studia z przyszłością”!

ChTR – laureatem certyfikatu “Studia z przyszłością”!

Nasz kierunek Chrześcijańska turystyka religijna został wczoraj laureatem ogólnopolskiego konkursu i otrzymał certyfikat “Studia z przyszłością”.

Certyfikat został przyznany w 8.edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów – “Studia z Przyszłością”. Organizatorami Programu są Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja Kreatywna PRC. Certyfikat przyznano w oparciu o rekomendacje i wnioski członków Komisji Eksperckiej, którzy reprezentują środowisko akademickie, gospodarcze i NGO.

Nasz kierunek został też wyróżniony certyfikatem nadzwyczajnym “Lider jakości kształcenia”, które otrzymują te spośród kierunków, które uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

Na ok. 14.000 kierunków studiów w Polsce, prowadzonych w ok. 8.000 instytucji, oceniano w tym roku 108 zgłoszonych kierunków i tylko nieliczne nagrodzono tą prestiżową statuetką.

Gala nagrody odbyła się 13.03.br. w Poznaniu, w Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk. Certyfikat oraz statuetkę Lidera jakości kształcenia dla naszego kierunku odebrała jego Kierownik – prof. ucz. dr hab. Barbara Strzałkowska.