Organizacja Ruchu Turystycznego – relacja i materiały

23 listopada br miało miejsce Szkolenie podmiotów kościelnych i biur podróży w zakresie organizacji ruchu pielgrzymkowego – organizowane przez Chrześcijańską Turystykę Religijną wraz z Radą Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W naszym szkoleniu uczestniczyło prawie 120 osób. Przedstawiciele diecezji, zgromadzeń zakonnych, organizatorów pielgrzymek, biur podróży i pielgrzymkowych. Dużo ważnych rozmów, wymiany doświadczeń, planów współpracy.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zdecydowali się uczestniczyć w szkoleniu, pokonując czasem kilkaset kilometrów.

Dziękujemy dostojnym Gościom, Prelegentom, wszystkim, dzięki którym realizacja tego szkolenia była możliwa!

Szczegółowa relacja ze spotkania znajduje się na portalu eKAI: Uczciwość i profesjonalizm zadaniem dla kościelnych biur pielgrzymkowych
Zachęcamy do lektury!

PREZENTACJE DO POBRANIA:
Kliknij w tytuł, aby pobrać plik
1. PRZEPISY PRAWA TURYSTYKI I ICH ZASTOSOWANIE W ORGANIZACJI PIELGRZYMEK (PDF)
2. Szanse i zagrożenia w prowadzeniu biura w kontekście organizacji ruchu pielgrzymkowego (PDF)
3. Duszpasterstwo “osób w drodze” (PDF)